ایران بهشت

استان گیلان با داشتن حدود 4 هزار آبشار و نیز سایر جاذبه های طبیعی این استان را در زمره یکی از بهترین استانهای جذب مسافر و توریست قرار داده است.

مکانی که اینبار قصد معرفی آن را دارم آبشار ویسادار هستش که در 15 کیلومتری شهر پره سر شهرستان رضوانشهر قراردارد.

آبشاری پر آب با ارتفاع قریب به 20 متر که بصورت نیمدایره بر اثر سایش سنگهای اطراف بوجود آمده.

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است. این آبشار به معنی "سایه درخت بید" است که  همچون نگینی در دل جنگلهای زیبایی این منطقه می درخشد.با این وصف زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان گیلان به حدی است که نه با نوشتن قابل توصیف است و نه با دیدن چون طبیعت به گیلان چنان جاذبه‌ای داده که حتی دیدن تعداد کمی از این جاذبه‌ها در سالهای متوالی برای جهانگردان و ایرانگردان امکانپذیر نیست.


با توجه نزدیک بودن و مناسب بودن جاده و نیز کم بودن مسیر پیاده روی و نهایتاً  دسترسی آسان افراد به این آبشار نظافت اطراف این آبشار از وضعیت چندان خوبی برخوردار نبوده و متاسفانه در جای جای آن آشغالهائی است که در اطراف این آبشار زیبا و این نقاشی زیبای خالق هستی منظره ای زشت بوجود آمده است.

با این حال زیبایی های این پدیده طبیعی آنقدر زیاد است که نمی توان وصفش کرد و به قولی آبشار ویسادار را باید دید، نه اینکه راجع به آن نوشت.

 

مسیر های دسترسی :

1 - آستارا - هشتپر - رضوانشهر - پره سر.

2 - رشت - بندر انزلی - رضوانشهر - پره سر.

3 - رشت - فومن - رضوانشهر - پره سر.

پره سر در حد فاصل میان شهرهای رضوانشهر و هشتپرتالش واقع شده است که با رضوانشهر حدود 17 کیلومتر و با هشتپر تالش حدود 30 کیلومتر فاصله دارد و در 100 کیلومتری رشت و آستارا قرار دارد.

یک جاده فرعی از شهر پره سر بسمت کوهها و جنگل بطول 15 کیلومتر که 5 کیلومتر آن خاکی هستش شما را بطرف آبشار رهنمون می سازد . البته داخل شهر تابلوئی واسه آبشار نیستش و باید با پرس و جو  جاده را پیدا کرده و فقط جاده را ادامه دهید.مسیر آبشار نیز خالی از لطف نیست و دیدن جنگلهای پرپشت منطقه آرامش وصف ناپذیری بر دل و جان آدمی ساری و جاری می کند.

 

آبشار نزدیک جاده و تقریبا 20 متری جاده بوده و یک پل فلزی وجود دارد که می توان با ایستادن روی آن شر شر آبشار را نظاره کرد.که در فصول پر آب صدای آبشار خوفی همراه با هیجان بر آدمی مستولی می شود.

 

امکانات رفاهی :

در اطراف آبشار هیچ نوع امکانات رفاهی اعم از فروشگاه،سرویس های بهداشتی ، کلبه و ... وجود ندارد و مسئولین شهرستان جهت جذب بهتر گردشگر باید کاری در این زمینه انجام دهند.

جاده بطول 10 کیلومتر آسفالته نسبتاً قابل قبول و بقیه بطول 5 کیلومتر خاکی بوده و کلاً جاده اش بد نیست.

اما حیف است که نظم  این طبیعت زیبا و این هدیه خالق هستی را با برجای گذاشتن زباله های خود برهم بزنیم و همیشه این شعار زیبا را بر خود و دیگران گوش زد کنیم که  :

"از طبیعت چیزی نگیریم جز عکس و چیزی بر جای نگزاریم جز رد پای ."نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 مهر 1391 توسط مجید فقیری بیرامی | نظرات ()

.: Weblog Themes By PayamBlog :.

purchase vpn

قالب وبلاگ