ایران بهشت

آبشار زمرد آخرین برنامه از سفرم به خطه سر سبز شمال بود. آبشاری زیبا ، پر آب و دوقلو ، آبشاری با آب سرد و محیطی دنج و بدور از هیا هوی شهر و با مردمانی ساده و مهمان پذیر.

شهر حویق در 40 كیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از تركیب دو دهستان حویق و چوبر تشكیل شده است.شهری که با فاصله چند كیلومتری می‌توان از اراضی ساحلی كنار دریا به اراضی جنگلی در ارتفاعات پایكوهی رسید و با قرارگیری در این ارتفاعات به راحتی می توان دریای زیبای خزر را مشاهده کرد.

اما در فاصله کمتر از 10 کیلومتری این شهر ساحلی آبشاری بسیار زیبا بنام آبشار زمرد روح و جان گردشگران را می نوازد آبشاری به ارتفاع 20 متر .

آبشار زمرد تقریباً در فاصله 10 کیلومتری شهر حویق و در روستائی به همین نام واقع شده است روستائی کوچک با مردمانی بزرگ و ستودنی روستای با 11 خانوار که شغل همه آنها کشاورزیست.

این آبشار یكی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش و استان گیلان به شمار می‌رود كه در تمام فصول سال گردشگران و كوهنوردانی از دیگر نقاط و استان‌های دیگر را به خود جذب می‌كند.

مسیر های دسترسی:

1 - رشت - رضوانشهر - تالش - حویق

2 - آستارا - لوندویل - حویق.

برای سفری بهتر مطالب زیر را حتماً بخوانید :

برای رسیدن به آبشار می بایست از داخل شهر حویق بطرف کوهستان (جنوب) تغییر مسیر داده و پس از گذر از چندین روستا یا بقول خودشتون چندین محله نهایتاً به زمرد محله برسید و از آنجا تا آبشار حدود 20 دقیقه پیاده روی شما را به بهشتی زیبا رهنمون می سازد.

کل مسیر فاقد هرگونه تابلو بوده و یافتن مسیر با پرس و جو چندان دشوار نیست.

مسیر رودخانه را ادامه دهید بطوریکه رودخانه همیشه در سمت راست شما قرار گیرد و از پل هایکه شما را به سمت دیگر رودخانه هدایت کند عبور نکنید (البته بنظرم فقط یک پل و سه راهی وجود داشت که در آنجا اسفالت تمام می شود)

کل مسیر 10 کیومتر بوده که 5 کیلومتر آن 5 کیلومتر خاکی هستش که 2 کیلومت آن کوهستانی و یا شیب های تند و سنگلاخی می باشد . که می توانید خودرو را در روستای فتح اله محله پارک و 2 کیلومتر را پیاده روی کنید.

روستای زمرد فاقد هرگونه امکانات رفاهی و یا مغازه می باشد و می بایست از شهر حویق و روستاهای پائین تهیه نمائید.

پسران کوچک روستا در قبال مبلغی ناچیز شما را بطرف آبشار راهنمائی می کنند.

تصویر پسرم مجتبی که با سن کمش در همه مسافرتهام همراهم هست و مهدی راهنمای ما به سمت آبشار که با هم دوست شدند

آبگیر های این رودخانه محل زندگی قزل آلاست که می توان با قلاب به صید آن پرداخت ولی با توجه به کمبود وقت نتوانستم شانسم را امتحان کنم

این منطقه با توجه به صعب العبور بودن هنوز همچنان طراوت خود را از دست نداده و منطقه ای بکر و عاری از زباله های رها شده در دامان طبیعت می باشد، که امید وارم همچنان اینطور باقی بماند .انشاءالله

 

 

اما یادمان نرود وقتی طبیعت سخاوتمندانه دستانش را به سوی ما دراز می‌کند به این سخاوتمندی خیانت نکنیم و از آنها به بهترین شکل استفاده کنیم و از طبیعت چیزی نگیریم جز عکس و چیزی بر جای نگزاریم جز رد پا.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 مهر 1391 توسط مجید فقیری بیرامی | نظرات ()

.: Weblog Themes By PayamBlog :.

purchase vpn

قالب وبلاگ