تبلیغات
ایران بهشت
ایران بهشت
آبشار شیله وشت آبشاری بسیاز زیبا در سه طبقه در کنار روستائی به همین نام  از توابع تالش قرار دارد .
برای رسیدن به هر آبشار راههای متفاوتی وجود دارد که میبایست از  راهنمایان محلی برای رسیدن به آبشارها استفاده نمود که در فصل تابستان اهالی روستا از کنار رودخانه تا آبشار را طناب گشی نموده بودند که با گرفتن مسیر طناب و ادامه آن می توان به آبشار رسید که جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر و قدر دانی نمود .
 با توجه به تنگی وقت و غروب آفتاب توانستم فقط به یکی از آبشارها که فکر کنم آبشار وسطی باشه برم که آبشاری بسیار زیبا با ارتفاع تقریبی 10 الی 12 متر که آب ازشکاف کوه با صدا و غرشی رعب انگیز و منظره ای جالب به پائین سرازیر می شد.


این آبشار پس از ریزش و طی مسیر حدود 30 یا 40 متری به آبشار دیگری تبدیل میشود که با توجه به قرار گرفتن در شکاف کوه صدای بسیار زیادی ایجاد می کند .
پس از پارک نمودن خودرو داخل روستا تا آبشار حدود 20 دقیقه پیاده روی سبک وجود دارد که در مواقع بارندگی بسیار لغزنده و خطرناک می باشد .
مسیر دسترسی :
شهر تالش و حرکت به سمت کوهپایه و گذر از روستا های ریک و کیش دیبی و رسیدن به سه راهی شیله وشت حدود 25 کیلومتر و از سه راهی تا روستا حدود 2/5 کیلومتر می باشد که کل مسیر آسفالت و کوهستانی می باشد .
پس از پارک خودرو تا آبشار حدود 20 دقیقه پیاده روی سبک وجود دارد.

نکات قابل توجه :
1 - در مسیر هیچ گونه امکانات رفاهی و یا پمپ بنزین وجود ندارد .
2 - باتوجه به کوهستانی بودن جاده طوری برنامه ریزی کنید که قبل از غروب آفتاب به مقصد برسید.
3 - مواظب سگهای روستا باشید و حتماً چوب دستی همراه داشته باشید .
4 - طوری برنامه ریزی کنید که حتماً به روستای تاریخی و خوش آب و هوای مریان و خانه های تاریخی آق اولر نیز سربزنید که از سه راهی حدود 10 کیلومتر فاطله دارد.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 دی 1392 توسط مجید فقیری بیرامی | نظرات ()

.: Weblog Themes By PayamBlog :.

purchase vpn

قالب وبلاگ